11. 1. 2013

Lide plzeňský omluv mě, jestli se pletu, ale...


.... s tim referendem jdete už tak trochu s křížkem po funuse.
Jestli se fakt nakonec povede změnit územní plán, tak, aby místo po kulturáku bylo nezastavitelný, tak nám z toho odškodnýho, co bude muset Plzeň zaplatit investorům, spadne čelist. Zjistili jste si někdo z vás, milovníků zaškrtávání políček na žlutým papíře, jaký je rozpočet města Plzně pro rok 2013? Pět miliard předpokládaného odškodného skutečně není zrovna nevýznamná položka.
Ale není problém, můžete udělat třeba sbírku peněz, co město ztratí, až se hromadně rozhodnete motat se do záležitostí, který se měly odchytnout už mnohem dřív, stejně tak, jako jste nadšeně sbírali podpisy proti stavbě.
Myslíte, že město, který bude úplně finančně vycucaný a v dluzích,  vystaví na našem nádherném volném plácku po Inwestu něco, co nás všechny bude kulturně a esteticky povznášet? Pochybuju.
Nelíbí se mi, že tam bude obchoďák, ale nelíbí se mi ani to, že se tady každej druhej ohání referendem, jako kdyby celá kauza OC Corso ta nejjednodušší a nejčernobílejší situace a  "ANO" v referendu jediná správná volba pro nás všechny.
Jděte volit do referenda. Ukažte, že nám to není jedno.Zastavte budování obchodních center, chraňte svou vlast a město, vybírejte třeba peníze na nový Horníčkovo divadlo, mile ráda se přidám...
Ale proboha... trochu se nad tim nejdřív zapřemýšlejte, než něco někde zaškrtnete a hodíte do urny.
Přijímám názory oponentů, ale prosím. Slušně a lidsky.

2 komentáře:

  1. Jako mimoplzeňákovi je mi to celkem putna, byť do Plzně občas jezdím. Jen jsem si říkal, až tam bude Corso, do týhle části Plzně protě jezdit nebudu, ať si ten šílený nevkus, ucpané silnice apod. užívá někdo jiný.
    Mám trochu pocit, že je to mediálně zkreslené, o pěti miliardách slyším prvně od tebe.
    Ovšem otázka do referenda byla údajně položena dost nešťastně, tvrdila kámoška z Plzně.

    OdpovědětVymazat
  2. Sleduju to jako hodně přespolních jen z povzdálí, co bych si ověřil, pokud by se mě to dotýkalo víc: petičníci v diskuzích na fórech už dávno zmiňovali možnou argumentaci arbitráží ze strany zadavatele. Je to logické, na arbitrážích toho česko dost projíždí, takže stačí vyslovit slovo arbitráž a všichni se bojí. Petičníci hrozbu arbitráže vyvraceli, že je z mnoha právních důvodů neopodstatněná, namátkou myslím, že z titulu stavebního řízení nemůže mít žádný účastník garanci toho, jak územní rozhodnutí dopadne, a tak jestli se rozhodne ty prachy investovat - jeho problém v případě neúspěchu. Je to chtít vrátit prachy za neúspěšnou sázku do loterie. Pět miliard může být oprávněný nárok (a pak jak píšeš blbost dělat petici) nebo taky velký blaf. Modlím se za vás Plzeňáky...

    OdpovědětVymazat

Máte na to názor, ne? Tak sem s ním.