8. 7. 2012

Jak řešit smrad

Poslední dny si přeju být akvabela. Akvabely mají skvělé povolání. Jsou často ve vodě, tudíž jim není horko. A potom, a to hlavně, mají kolíčky na nose. Takže nejen, že jim není horko, hlavně nic necítí. To je prostě skvělý. Taky závidím alergikům, protože mají věčně ucpaný nosy. Závidím lidem po plastice nosu, kteří mají obě nosní dírky zacpané obrovskými kusy vaty. Protože, víte co? Lidi smrdí.
Strašně, intenzivně, vytrvale smrdí. Smrdí v tramvaji, smrdí v autobuse, smrdí na koupališti, v práci, smrdí i v restauraci, ve frontě v obchodě, smrdí na ulici a smrdí určitě i u sebe doma, ale to je mi jedno, protože nejsem masochista, abych lezla do bytu někoho, kdo smrdí. Doma ať si smrdí jak chtějí, pokud zrovna nebydlí vedle mě a hodně nevětrá.
Vyvstává tady otázka, která se mi honí hlavou už od chvíle, kdy začalo léto a s ním i vedro a přítomnost lidského puchu se rozšířila jako pandemie po celém městě, ne-li státě. Proč je těch smrdících lidí tolik? To, že se zvedla teplota a tím přirozeně i produkce lidského potu a rychlost šíření smradů vzduchem, přece nijak nesouvisí s tím, že každý den potkáte desítky, stovky, snad tisíce rozličně páchnoucích lidí s obrovskými mokrými koláči v podpaží.
Jak je to dlouho, co byl vynalezen deodorant? Jak je to dlouho, co spatřil světlo světa antiperspirant? Dlouho. Už několik desítek let máme, lidé drazí, možnost nesmrdět. Můžeme jít do obchodu, (kdo by si nebyl jist do jakého, poradím, že obvykle je to drogerie) a zakoupit si za směšný či méně směšný peníz , sprej, nebo jinou formu onoho zázračného produktu, který nás poměrně jednoduše a na dobu dostatečně zbaví tělesného zápachu.
Vzhledem k tomu, že spousta spoluobčanů se o této vymoženosti stále ještě nedozvěděla a je tedy dobře možné, že si není zcela jista, jak tento výrobek  používat a nebo jak k němu přistupovat, cítím se povinna v dalších řádkách vytvořit krátkého průvodce k užití deodorantu či antiperspirantu, který by měl náhodnému návštěvníkovi tohoto blogu, a nebo přímo nováčku, který s antiperspiranty/deodoranty teprve začíná a vyhledal si tedy na internetu potřebné informace, tyto informace poskytnout, a tím přispět k celkově osvětě.
Tak tedy, pro začátek je nutné vědět, že deodoranty a antiperspiranty (dále jen DD a AP) jsou produkty zcela zdravotně nezávadné, dermatologicky testované a tedy zcela bezpečné. Zakoupit je lze nejen ve specializovaných prodejnách jako jsou drogerie, ale i v odděleních větších supermarketů, obvykle mezi kosmetikou. Existuje několik druhů, ale jejich četností se dnes zaobírat nebudu. V základě je třeba vědět, že se nanášeji na čistou, umytou kůži na místa, kde se člověk nejvíce potí. To obvykle znamená oblast podpaží, dolní část zad, či nohy, na které existují různorodé spreje. Návod jak užívat produkty je popsán níže:

1)Než odejdeme z domova a než si oblékneme čisté oblečení, naneseme deodorant na problematické místo, (zde užijeme příkladu podpaží)
2) Deodoranty mají různou dobu trvání a proto, jakmile začneme mít pocit, že se začínáme opět nadměrně pocit, nalezneme klidnou lokaci, produkt vyjmeme z místa, na které jsme ho uložili před odchodem a aplikaci zopakujeme.


Mimo produkty jako jsou DD a AP, lze tělesnému pachu zabránit i jinými způsoby. Mé tři nejoblíbenější jsou mytí těla a zubní hygiena, častá obměna zpoceného a jinak špinavého prádla a volba vhodné obuvi a antiperspirantu na nohy. Mluvme upřímně: I jinak neomylné autorce tohoto článku se občas stane, jsme jen lidé, že přijde domů a, nebudeme chodit horké kaše, jí smrdí nohy. Ale to není důvod k zoufalství! Celá situace jde rychle řešit prostým vložením končetin do teplé vody a aplikací malého množství mýdla či sprchového gelu s libovolnou vůní tento problém odstranit. Stejný postup funguje i na všechny další části těla.

Doufám, že můj článek se stane přínosným pro mnoho ztracených duší, které dosud bloudí našimi rozpálenými městy a vískami bez tolik potřebných informací. Prosím, nebojte se rozšiřovat osvětu mezi obyvatelstvo a v případě nejasností se na mě neostýchejte obrátit s dotazy na emailové adrese U_stink@seznam.cz

5 komentářů:

 1. No právě, mám pocit, že to mytí je problém u většiny populace. Holky se nechtěj mýt, protože pak trvá než jim uschnou vlasy, muži se nemyjou, protože pravej chlap smrdí ne? A někdy zas naopak přeháněj se všim voňavym a gelovym, a ten běžnej potní smrad dotváří tenhle v podstatě nepřirozený smrad a to pak i nealergik má najednou ucpaný nos a kejchá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtějí se mýt, protože jim dlouho schnou vlasy? To jsem nikdy neslyšela ani nezažila a to mám po většinu života vlasy pod lopatky.

   Vymazat
 2. Skvělý článek!!!! A hlavně - pravdivý!

  OdpovědětVymazat
 3. Co je smrad proti tvým křídlům?

  Povznes se nad veškerym tukem světa, povznes se, už jsi velká... a piš, protože píšeš kurva dobře.

  OdpovědětVymazat

Máte na to názor, ne? Tak sem s ním.