18. 4. 2012

V čekárně

Dnes si v pořadu: Základy lidského chování pro mimoně vodjinud  vysvětlíme, jak přežít návštěvu lékaře. Nebudeme tedy marnit krátký pozemský čas a přejdeme rovnou k tématu.
Ordinace praktického lékaře je místo, kam se lidé scházejí, protože mají nějaký problém. Nejčastěji zdravotní, ale velmi často také osobní, který potřebují nějak ventilovat. Důležité je, že je to problém, což udělá z těch několika desítek minut, v horším případě hodin u lékaře strávených peklo na zemi.
Pro začátek je nutno zdůraznit, že lidé v čekárně jsou nepřátelé. Pokud pocházíte z planety, kde je nepříjemné tvory možno na místě zneškodnit či dokonce zcela fyzicky odstranit, budu vám muset s politováním oznámit, že na Zemi se toto chování posuzuje jako zcela nepřípustné a zároveň bych vám ráda poradila, abyste se vrátili, odkud jste přišli, protože vám tam bude mnohem lépe.
Nicméně, zpět k tématu: Jak už bylo zmíněno výše, osoby v čekárně, jsou všechny proti vám a budou se vám snažit znepříjemňovat život jak jen to jde, hlavně pokud jste přišli před nimi, tudíž máte právo na dřívější vstup do ordinace. Tedy alespoň vám to tak připadá logické. Nikoliv jim.
Každý, kdo přijde do čekárny po vás se bude snažit dostat se do ordinace před vámi. Lidé si dokáží vymyslet mnoho důvodů, proč vám odepřít možnost prožít návštěvu doktora v klidu a pokud možno v co nejkratším časovém úseku.
Budou tvrdit, že mají mnohem větší bolest hlavy než vy, že jsou jenom s tady tím papírem, že jim akutně teče z nosu, že mají venku uvázaného psa a nebo dokonce kočárek s miminkem (ano, opravdu) a nebo budou kýchat  a smrkat a vypadat na umření. Má rada zní: nevěřte jim.
Žádné slitování. Nikoho nebolí hlava tolik, aby nemohl ještě dvacet minut počkat. Nikdo nenechává kočárek s dítětem před budovou a pokud ano, dobře jim tak, nechť chytnou v čekárně černý mor a zhynou, míříc přímo do pekla pro krkavčí matky. A lidé, kteří kašlou a smrkají jsou simulanti a nebo mají nějakou strašnou nemoc a stejně už dlouho nevydrží, nabídněte jim tedy vlídně možnost jít se ven proběhnout a užívat zbytku života, dříve než přijde jejich hodinka. A lidem "jájsemtujenompropotvrzení" už nevěřte vůbec. Zní to sice nevinně, ale jeden by nevěřil, jak dlouho trvá takové potvrzení vydat. Obrňte se do neprůstřelného chladu a nelidskosti a nikoho nelitujte, nikoho před sebe nepouštějte. Luštěte si křížovku, čtete články o tom, jaký životní kolaps zrovna teď zrovna prožívá Iveta Bartošová a odhodlaně vstávejte hned ve chvíli, kdy na vás přijde řada. Představujte si, že jste ledoborec a při cestě ke dveřím se nedívejte ani napravo, ani na nalevo, ani na pána se zeleným obličejem, ani na potícího se dědečka, a pokud se taková situace naskytne, už vůbec ne na paní s krvavým kapesníkem před ústy. Doplujte do ordinace a buďte rádi, že jste rádi.
Pokud už jste se dostali k tomuto bodu, máte skoro vyhráno. Říkám skoro, protože přímo v ordinace přichází další problém a to jsou dveře. Velmi tenké, zvuky propouštějící dveře. Ještě jsem nebyla u lékaře, který by nesídlil za dveřmi a stěnou podobnou materiálem a často i vzhledem kartonu a pokud se někdy k takovému dostanu, (v mých představách by se tato ideální ordinace měla nacházet ve starém hradě s tlustými kamennými zdmi a měla by mít dlouhou chodbu, kterou se z čekárny jde do ordinace) asi radostí povyskočím a pak pěkně nahlas řeknu něco jako :"MÁM VELMI ZAHLENĚNÝ KRK, PROČ SE MĚ VELMI NAHLAS NEZEPTÁTE, JAKOU MÁ MŮJ HLEN BARVU!"
Z toho vyplývá, že mluvit byste měli potichu a diskrétně a doufat, že vaše volba hlasitosti přiměje k podobnému způsobu řeči i vaší lékařku nebo lékaře. Pak už jen v podobně chladném a  profesionálním duchu prožijte prohlídku, nechte si napsat cokoliv vám pomůže a rychle odejděte. Zdravte hlasitě a triumfálně.
Přeji vám noho úspěchů a silné stěny.

2 komentáře:

  1. 8DDD veľmi pravdivý článok 8D stáva sa mi to veľmi často a preto som prešla na postup - platený termín - ale aj tam po človeku kukajú ako po budúcej obeti vraha 8D

    OdpovědětVymazat
  2. Taky se doktorům vyhýbám jak čert kříži, protože to, co člověk musí vytrpět v čekárně, naprosto nezvládám. A to je jen obvoďák. Specializovaní doktoři, tak to v čekárně bývá sranda, co se tenkých stěn týče.

    OdpovědětVymazat

Máte na to názor, ne? Tak sem s ním.