5. 3. 2012

Nový a lepší

V každém časopisu typu Žena a život se dozvíte, jak je důležité nežít ve stereotypu. Jak je nutné zahrnovat se drobnými změnami, jak máme být odvážní a neohrožení, vrhat se spontánně do sociálně podivných situací.
Na to můžu říct jedinou věc. Polibte mi.
Nejsem staromilská slečna Stará kráva, ale silně mě obtěžuje být stále médii upozorňována na to, že pokud se nestěhuju víc než třikrát do pěti let, pokud neměním práci a pokud se neučím každé léto nový jazyk, jsem zcela zbytečná, podprůměrná a umřu sama v příkopě, sloužíc jako potrava pro larvy masařek.
Změňte svou postavu! Změňte svůj jídelníček! Změňte svůj operační systém! Změňte funkci svého trávícího systému a do konce života nechte ze svých úst vypadávat produkty určené k vylučování druhou stranou. Změňte svůj život a pokud to nepůjde hned, postavte se třeba na hlavu a stůjte na ní, dokud se vám nezmění barva v obličeji.
Hlavním tématem, na které narážím je to, jak se nám neustále někdo snaží vnucovat, že máme být flexibilní a schopní všeho. Sice věřím, že každý z nás je flexibilní a schopný všeho, jenže některým z nás prostě neustálá emocionální a  jiná nejistota nedělá dobře na hlavu.
A teď jsi jdu balit věci, protože se budu zase stěhovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte na to názor, ne? Tak sem s ním.