3. 7. 2011

VIV

Ó, vítejte, drazí přátelé, vítejte u dalšího dílu seriálu Velmi iritující vztahy. (tento seriál vám přináší paštika Paznecht. Pro vaše děti to nejlepší.)
V minulém díle jste viděli: Martinova schůzka s Janou dopadla fiaskem. Odchází domů zdrcen a svěřuje se své ženě, tak, aby nic nepoznala. Celou věc zahraje šikovně do outu a ještě uleví ztrápenému srdci v náruči své milující ženy. Jana stále řeší svůj minulý vztah a podvědomě se snaží ho obnovit. Do toho přichází šokující zpráva. Janin dlouho nezvěstný otec umírá a přeje si dívku vidět....
Už je to tak. Jak jde čas, začínám mít nepříjemný dojem, že ty nejméně rafinované televizní seriály jsou ve skutečnosti zdaleka nejrealističtějším zobrazením toho, co ve skutečnosti děláme se svými city. Někdy dokonce lituji, že jsem nebyla obdařena jménem Juanita a nemám přítele jménem Jose Armando, jehož nejlepší přítel Carlos je ve skutečnosti mým bratrem, o čemž samozřejmě nevím a podvádím s ním Josého Armanda v domě svého otce, o kterém si myslím, že je můj dědeček.
Tolik si libujeme v chaosu. Ach. Proč si dnes dramaticky nezaplakat? Proč se nevrhnout na kbelík zmrzliny u romantického filmu? Nechme si přeci do našich středostavovských životů vniknout trochu toho skutečného žití! Odstraňme ze sebe poslední zbytky osobní cti a vleťme po hlavě přímo do žumpy sentimentality, pořiďme si pumpičky na ega, jež nám dávají na několik chatrných okamžiků konejšivý dojem, že máme skutečné, stereotypem nezničené city.
Jsme jako kobylky. Sežereme všechno, co se kolem nás pohne. Ježiš, láska! Rychle, Véno, přines lopatu, já zajdu pro kolečko!
Jsou muži a ženy, kteří dokážou udržovat vztah se dvěma či více partnery najednou, aniž by to pro ně ve výsledku znamenalo nepříjemnosti. Tito muži a ženy jsou sráči bez špetky charakteru, ale budiž, přičteme jim k dobru vynikající organizační talent, který jim bohužel, co se týče morálního hlediska celé věci, nikterak nevylepšuje skóre.
A pak jsou ti, kteří udržet vztah s více partnery neumí, přesto to dělají. To jsou sráči bez špetky charakteru a k tomu ještě absolutně bez invence a schopnosti nahlížet na celou situaci pružně. A ti, přátelé, jsou, lidově řečeno, úplně namydlený. I když musím přiznat, že ve společnosti se jim dostává větší oblíbenosti, protože se lehko stávají terčem vnitřního posměchu, který každý z nás občas potřebuje ventilovat, aby ulevil své mrzké lidské podstatě. Rychle, Véno, přines štokrle! Tadyhle za plotem jde ten chlívák, co podvádí svou Mařku s tou rajdou z pošty!
A i když, jak jsme už řekla, jsou takříkajíc namydlení, není to vlastně ještě něco, co bychom jim měli ve skrytu duše závidět? Jaký oni to žijí nespoutaný život! Plný pádů a vzestupů. Jaký to romantický přístup! Napíši o tom knihu. Napíši o tom sérii knih! Myslím, že by se mohly jmenovat podle něčeho na nebi. Třeba podle fází měsíce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte na to názor, ne? Tak sem s ním.